Pedagógiai- és családsegítő munkatárs

Ismeri mindenki a régi viccet, hogy miért jó pedagógusnak lenni?

Hát az őszi szünet, a téli szünet, a tavaszi szünet, a nyári szünet miatt!

Mondanák ezt sokan, akik nem szakmabeliek. Viccet félretéve mi mondunk neked néhány valódi indokot arra, elkezdj pedagógiát tanulni.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek őszinték és szerethetők.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a szeretetet meg is hálálják, és viszontszeretnek.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert átadhatod a gyerekeknek a tudásodat, és nevelheted őket közben.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek azonnal visszajeleznek, hogy mit csináltál jól, és mit csináltál rosszul.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekekkel való közös munka során rengeteg mosoly és nevetés széppé teszi a napodat.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek mindig mutatnak valami újat, ezért soha nem lesz két egyforma munkanapod.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert gyerekekkel lenni folyamatos fejlődés, ami a te személyiségedet is fejleszti.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a szemükben példakép lehetsz, igazi szuperhőssé válhatsz.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek mellett te is gyerek tudsz maradni, miközben ők lassan felnőttek lesznek melletted.

A képzés elődje a pedagógiai asszisztens képzés volt, ebből nőtte ki magát egy átfogóbb tudást garantáló képesítéssé, a családi témákkal kiegészülve. Az egyébként is nagy népszerűségnek örvendő szakma 2013 szeptemberétől még keresettebbé vált, mivel azóta törvényileg előírt, hogy az óvodákban 3 csoportonként, az iskolákban pedig 100-150 tanulónként legyen kötelezően 1 fő pedagógiai- és családsegítő munkatárs.

Ezzel a végzettséggel óvodák és iskolák munkatársaként segítheted a legkisebbeket és a fiatal felnőtteket, valamint családjuk támogatásában is részt vehetsz. Egy nagy létszámú osztályban, ahol az eltérő fejlődési tempók problémát okozhatnak a tanórák zökkenőmentességében, ott egy pedagógia munkatársnak igazán jelentős szerepe lehet.

Napi munkád során a legfőbb feladatod az oktatók, tanárok munkájának segítése és kibővítése lesz: felügyeletet látsz el, csoportokat kísérsz és akár helyettesítő szerepkörbe is kerülhetsz. A gyermekek képességeit szabadidős tevékenységeken keresztül fejlesztheted, akár sportról, játékról vagy valamilyen kézműves elfoglaltságról legyen szó.

A gyermekek nevelése során a családi életükbe is bepillantást nyerhetsz. Szociális pszichológiai és pedagógiai ismereteidet használva segítséget nyújthatsz főleg a hátrányos helyzetű családok gondjainak megoldásában.

Pedagógiai – családsegítő munkatárs végzettség,  ha felsőfokú (pedagógiai jellegű) tanulmányokat szeretnél kezdeni, többletpontjaidat növeli.

A Pedagógiai- és családsegítő munkatárs részt vesz a közvetett pedagógiai munkában, illetve annak előkészítésében. Közreműködik a tanórai, a tanórán és intézményen kívüli, és az óvodai foglalkozások előkészítésében és lebonyolításában. Hátrányos helyzetű gyereket, családot támogat.