Kisgyermek gondozó, - nevelő

Ismeri mindenki a régi viccet, hogy miért jó pedagógusnak lenni?

Hát az őszi szünet, a téli szünet, a tavaszi szünet, a nyári szünet miatt!

Mondanák ezt sokan, akik nem szakmabeliek. Viccet félretéve mi mondunk neked néhány valódi indokot arra, elkezdj pedagógiát tanulni.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek őszinték és szerethetők.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a szeretetet meg is hálálják, és viszontszeretnek.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert átadhatod a gyerekeknek a tudásodat, és nevelheted őket közben.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek azonnal visszajeleznek, hogy mit csináltál jól, és mit csináltál rosszul.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekekkel való közös munka során rengeteg mosoly és nevetés széppé teszi a napodat.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek mindig mutatnak valami újat, ezért soha nem lesz két egyforma munkanapod.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert gyerekekkel lenni folyamatos fejlődés, ami a te személyiségedet is fejleszti.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a szemükben példakép lehetsz, igazi szuperhőssé válhatsz.

Gyerekekkel foglalkozni jó, mert a gyerekek mellett te is gyerek tudsz maradni, miközben ők lassan felnőttek lesznek melletted.

Régebbi nevén csecsemő- és kisgyermekgondozó, bölcsődei gondozó a legkisebbekre vigyáz. Ideális azoknak, akik jól tudnak bánni a kisgyermekekkel, és szeretik is őket. A bölcsődei közalkalmazotti státusz biztonságot jelent a munkavállaló számára, valamint többletpont jár a bizonyítvány megszerzését követően az esetleges főiskolai társadalomtudományi- és pedagógiai képzéseken.

A kisgyermekgondozás az egyik legszebb hivatás, hiszen a gondoskodás és nevelés ebben a korban meghatározhatja a gyermek későbbi fejlődését is, így egy felelősségteljes és általánosan elismert szakmáról van szó.

Kisgyermekgondozó, kisgyermeknevelő végzi az intézmény gondozási tevékenységeinek szervezését, a gyermekek nevelését. Emellett a szükséges dokumentációs feladatokat is ellátja, a gyermekek beilleszkedését, szocializációját segíti elő. Tanítja a kicsiket az önálló életvitel elkezdésére, bátorítja őket. Foglalkozásokat tart, vigyáz a kicsikre az édesanyák szeretetét és gondoskodását pótolják napi néhány órára.

A kisgyermekgondozó, -nevelő a legérzékenyebb, legtöbb törődést, szeretetet igénylő 0-3 éves korosztályt neveli, gondozza, biztosítja számára a harmonikus testi, szellemi, valamint szociális fejlődés lehetőségeit, feltételeit.